Regióny Žilina Martin

SAD Žilina testuje zamestnancov antigénovými testami

Testovanie vodičov SAD na koronavírus v Martine. Zdroj: TASR / Erika Ďurčová

MARTIN – Spoločnosť SAD Žilina testuje od utorka (2. 2.) do štvrtka (4. 2.) antigénovými testami vodičov autobusov a zamestnancov prevádzok v Žiline, Martine a Čadci. Podľa hovorkyne spoločnosti Ivany Strelcovej využilo bezplatné a dobrovoľné testovanie v utorok v Žiline viac ako 80 zamestnancov a v Martine v stredu pred obedom viac ako 85 zamestnancov. Všetci mali negatívny výsledok.

 

Otestovať sa v Martine prišiel aj vodič Viktor Kračmer, ktorý jazdí autobusom už 25 rokov. “Je to dobrá vec, pre ľudí aj pre nás. Sme si istejší. Aj keď to nie je 100-percentný test, ale aspoň je človek pokojnejší. Pokiaľ sme nemali túto možnosť, na testy som chodil pravidelne,” povedal Kračmer.

“Snažíme sa zabezpečiť v čo najvyššej miere ochranu zdravia nielen vodičov, ale aj cestujúcich. Sme radi, že naši zamestnanci, predovšetkým vodiči, sú zodpovední a využili možnosť dať sa testovať. Je celospoločenským záujmom, aby vodiči vo verejnej doprave boli prioritne očkovaní. Sme o tom absolútne presvedčení. Pokiaľ nebudú zaočkovaní, neustále budú v ohrození, pretože musia byť v dennodennom kontakte so širokou verejnosťou,” zdôraznila Strelcová.

Žilinská SAD podľa nej robí všetko pre to, aby bol autobus bezpečným priestorom. “Od marca 2020 v dvojtýždňových pravidelných intervaloch zabezpečujeme dezinfekcie autobusov. Je to polymérová dezinfekcia, ktorá sa nanáša na všetky vnútorné priestory autobusu. Budeme v tom pokračovať, kým pandémia nepominie,” podotkla.

SAD Žilina poskytuje výkony v prímestskej doprave v regiónoch horného Považia, Kysúc, Turca a MHD v Čadci a Martine. “Spoločnosť má 296 autobusov, ktoré ročne prepravia viac ako 25 miliónov cestujúcich a najazdia viac ako 17 miliónov kilometrov,” dodala Strelcová.