Regióny Žilina Top

SEXUÁLNE OBŤAŽOVANIE vo vlaku: Muž sa začal pred dievčatami uspokojovať

Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

ŽILINA – Nechutný prípad v mestskej hromadnej doprave. Neznámy muž sa začal sexuálne uspokojovať pred skupinkou dievčat. Situáciu začali okamžite riešiť. O pár dní sa však muž na mieste objavil znova.

 

Incident sa odohral vo vlaku. Tri dievčatá si to zamierili zo Žiliny rovno domov. To však ešte nevedeli, čo sa bude odohrávať priamo pred ich očami. Dievčatá si totižto sadli na sedadlá a takmer okamžite začal pred nimi neznámy muž masturbovať. Informovali o tom správcovia profilu Stop catcalling now na Instagrame.

“Áno mali sme kraťasy a tričká s krátkym rukávom, ale myslím si, že v 35 stupňových horúčavách je to úplne normálne. Nemali sme tielka ani šortky, z ktorých by nám bolo vidno aj vnútornosti. Chlap v tom pokračoval celú cestu s rukou prikrytou ruksakom,” vyspovedali sa v príspevku dievčatá.

Muža neodradil ani fakt, že bol podvečer a vagón bol osvietený. Všetci okoloidúci, ale aj ľudia, ktorí prechádzali tak mohli vidieť, čo sa tam odohráva. Napriek tomu však nikto nič neurobil.  Dievčatá ale uvádzajú, že “nemôžeme zaručiť, že si to niekto všimol, keďže pán sa snažil byť veľmi “diskrétny”.” Masturbáciu totižto skrýval za ruksakom.

Podarilo sa im však incident zachytiť aj na kameru. Hoci im v tej chvíli nikto nepomohol, skupinka dievčat to zobrala do vlastných rúk. Po foto a video dokumentácii vyhľadali sprievodkyňu, ktorú s predmetným incidentom oboznámili. Medzitým sa však chlap dal na odchod. Sprievodkyňa ho napriek tomu zastavila a konfrontovala.

Nasledujúce video nie je vhodné pre citlivé povahy.

“Dostihla ho. Že vraj si od neho pýtala lístok. Potom prišla za nami a poprosila nás, aby sme jej tie videá a fotku s jeho tvárou poslali, čo sme aj urobili. Ospravedlnila sa nám, že sme niečo také museli zažiť a povedala, že sa to bude ďalej riešiť. Potom išla za ním a počkala, kým na ďalšej stanici vystúpil,” upresnilo jedno z dievčat.

Hoci si mysleli, že od muža už budú mať pokoj, nestalo sa tak. Incident sa neskôr stal aj ďalšiemu dievčaťu. “O týždeň išla kamarátova sestra vlakom do školy a stretla presne toho istého chlapa a robil to isté čo pri nás. Jej sa to stalo počas bieleho dňa,” povedala autorka statusu na sociálnej sieti.

S podobnými príbehmi, kedy videli ženy toho istého muža, ako sa sexuálne uspokojoval pred ich očami sa na sociálnej sieti podelili aj ďalšie cestujúce. “Chcem sa len vyjadriť k poslednému postu. Toho pána som stretla tiež a odohrala sa tá istá situácia pri mne, keď som išla električkou zo Starého Smokovca do Popradu. Hneď ako som di odsadla a povedala to potichu kamarátkam sa zdvihol. Na ďalšej zastávke vystúpil. Ale ako som videla z okna, si len presadol do druhého vozňa potvrdila jedna z nich,” podelila sa s príbehom ďalšia cestujúca.

Prípadom sa už zaoberajú policajti

Len nedávno bol z obdobného činu obvinený 35-ročný Lukáš, ktorý taktiež masturboval pred cestujúcimi a to vo vlaku smerujúcom do Bratislavy. Ľudia preto začali policajtom posielať aj tohto páchateľa.

Muži zákona sa rozhodli okamžite reagovať a na sociálnej sieti ľudí informovali, že “týmto prípadom sa už zaoberá príslušný útvar železničnej polície v Polícia SR – Trenčiansky kraj. Viac informácií v tejto chvíli nie je možné uviesť. Podobným incidentom sa zaoberá aj železničná polícia v Polícia SR – Žilinský kraj, ku ktorému došlo iba pred pár dňami. Aj v tomto prípade už prebiehajú procesné úkony. Viac informácií poskytneme neskôr, keď to procesná situácia dovolí.” 

Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

Čo robiť?

Okrem upozornenia vlakového personálu, by svedok incidentu mal taktiež okamžite kontaktovať políciu na čísle 158. Vtedy môžu takmer ihneď zakročiť a to na najbližšej zastávke. Okrem toho je tiež možné, “podať trestné oznámenie na najbližší útvar Policajného zboru, polícia oznámenie vždy príjme a orgán činný v trestnom konaní, prípadne správny orgán, rozhodne o ďalšom postupe,” upozorňujú muži zákona s tým, že sa podobným situáciam snažia predísť. “Už po prvom podobnom prípade sme zintenzívnili hliadkovú činnosť vo vlakoch, aby aj prítomnosť samotných policajtov pôsobila preventívne.”