SITUÁCIA SA ZHORŠUJE: V nemocnici opäť zvyšuje počet lôžok pre pacientov s COVID-19

RUŽOMBEROK – Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku po dvoch týždňoch opäť zvyšuje počet lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19. Vedenie nemocnice tak reaguje na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v regióne. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

 

Po novom bude mať nemocnica od pondelka (29. 11.) k dispozícii 42 základných lôžok s kyslíkom, osem lôžok s možnosťou napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu a šesť lôžok na vysokoprietokový kyslík. Okrem týchto lôžok má nemocnica na centrálnej JIS, teda mimo priestorov vyhradených pre liečbu pacientov s COVID-19, pripravené ďalšie štyri lôžka s možnosťou napojenia na pľúcnu ventiláciu.

„Na tieto lôžka budú z covidovej časti prekladaní pacienti, ktorých stav si naďalej vyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie, avšak dva po sebe realizované PCR testy u nich vylúčia pokračovanie ochorenia COVID-19,“ priblížila hovorkyňa rezortu obrany.

Aktuálne je v ružomberskej vojenskej nemocnici hospitalizovaných 41 pacientov s ochorením COVID-19. Z toho šiesti pacienti vyžadujú podporu pľúcnej ventilácie, traja pacienti sú na vysokoprietokovom kyslíku. Za posledných sedem dní eviduje vojenská nemocnica sedem úmrtí pacientov s ochorením COVID-19.

Viac o téme: COVID-19, koronavírus, nemocnice, počet nakazených, umelá pľúcna ventilácia, zvyšujúce počty

Súvisiace články