Regióny Žilina Tvrdošín Top

SMUTNÁ SPRÁVA Dnes ZOMREL poslanec a obľúbený RIADITEĽ školy! Prehral boj s ťažkou chorobou

sviečka, úmrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

TVRDOŠÍN – Smutná správa prišla z Oravy. Navždy odišiel poslanec Žilinského samosprávneho kraja a dlhoročný riaditeľ gymnázia v Trstenej Štefan Kristofčák. Vo veku 60 rokov dnes ráno podľahol ťažkej chorobe.

Smutnú správu oznámili jeho najbližší. “S hlbokým zármutok v srdci Vám chceme oznámiť, že dneska ráno nás navždy opustil náš milovaný ocko, riaditeľ Mgr. Štefan Kristofčák. Ďakujem Vám v mene celej rodiny za neutíchajúcu podporu, pomoc a modlitby, ktorými ste nás počas celého ocinovho boja so zákernou rakovinou povzbudzovali,” napísala na sociálnej sieti dcéra Marika s rodinou.

“Ocino vnímal do poslednej chvíle, ale nemohol už ani rozprávať. Vždy sa veľmi potešil, keď ste mu zavolali alebo napísali. Viete, že bol veľmi statočný a optimistický človek a bojoval do konca,” dodala rodina.

Štefan Kristofčák v krajskom zastupiteľstve pôsobil ako poslanec KDH za Tvrdošínsky okres tretie volebné obdobie. “Ako politik bol synonymom integrity a odvahy. Svojou prácou v politike sa snažil prinášať pozitívne zmeny nielen vo svojom okolí, ale aj v širšej spoločnosti. Bol hlasom rozumnosti, spravodlivosti a humanizmu. Jeho odchod je stratou nielen pre politickú komunitu, ale pre celú spoločnosť,” napísal na rozlúčku Lukáš Lepáček zo Sme rodina.

Hlboký zármutok zavládol na Gymnáziu Martina Hattalu v Trstenej, kde bol dlhoročným riaditeľom. “Bol to skvelý pán profesor, pán riaditeľ a veľký človek s veľkým srdcom,” aj týmito slovami naňho spomínajú súčasní i bývalí študenti gymnázia. “Ako riaditeľ bol Štefan nielen vodcom, ale aj mentorom. Svojou prácou a oddanosťou ukázal, že skutočné vedenie nie je o moci, ale o službe iným. Jeho prístup k práci, jeho inovatívne myslenie a neochvejná odhodlanosť prinášali svetlo do každej situácie,” vyzdvihol je prínos Lukáš Lepáček.

Správa zasiahla aj riaditeľa Regionálneho úradu školskej správy v Žiline. “Dnes sme sa zobudili do smutného rána. Ďakujeme za jeho múdrosť, skúsenosti, zanietenie, odhodlanosť a nadšenie nepoznajúce žiadne prekážky ani únavu. Vždy si ho budem pamätať ako človeka usmiateho a pozitívne naladeného. Česť jeho pamiatke,” poznamenal Dušan Galbavý.

Posledná rozlúčka so zosnulým sa uskutoční v piatok 2. februára o 14. hodine v kostole v Tvrdošíne. Pochovaný bude na mestskom cintoríne.