Regióny Žilina Liptovský Mikuláš Top

NEUVERITEĽNÉ VIDEO! MEDVEĎ si to uháňal krížom cez TÚTO obec: Ľudia, buďte ostražití

medveď, les, príroda
Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

TRSTENÉ – Na internete koluje skutočne zarážajúce video. Napriek tomu, že sa pomaly blíži zima, medvede neustále vyhľadávajú prítomnosť obyvateľov a prechádzajú sa len tak po obci. Jeho pohyb sa podarilo zaznamenať aj jednému obyvateľovi obce Trstené, ktorá sa nachádza v okrese Liptovský Mikuláš. Pracovníci miestneho zastupiteľstva pred výskytom medveďa varujú.

 

Internetom sa začalo šíriť video, ktoré zachytáva auto, ako jazdí po obci Trstené za uháňajúcim medveďom. Ten uteká po vozovke a nevyzerá to, že by mal v pláne niekam odbočiť či ujsť. Vodič auta, ktorému sa podarilo medveďa zachytiť, si počas jazdy povzdychol a povedal, “veď choď už niekde.” Medveď však stále pokračoval v úteku.

Niektorí ľudia sa začali okamžite medveďa zastávať a odsúdili konanie vodiča. “Som síce za reguláciu, ale tiež nepochopím, že takto niekto z auta sa snaží toho medveďa uštvať,” poznamenala Lenka. Podobný názor zdieľa aj Alžbeta. “Toto mi pripadá veľmi drastické, bola by som rada, keby sa stavy medveďov začali redukovať, ale tohto maca mi bolo veľmi ľúto.”

Obyvatelia obce však majú na celú vec iný pohľad. “Žijem v tej dedine, bežal okolo môjho domu. Keby ste práve vtedy vyšli z domu do rany medveďovi, neviem, či by vaše komentáre neboli iné. A práve teraz je obchádzka smer Trnovec cez našu dedinu. Takže ten šofér sa nemohol otočiť a ísť inou cestou, nemal kadiaľ. Musel ísť za ním, určite ho nenaháňal schválne,” poznamenala Anna. Vzápätí sa pridal Jozef. “Ten maco nemá čo robiť v dedine, keby ti išla žena z roboty domov a takýto maco ju roztrhá, tak by ste ináč pi**vali”

Obec obyvateľov varuje!

Pred výskytom medveďa v obci Trstené varuje aj miestne zastupiteľstvo. “Vzhľadom na to, že v našej obci bol spozorovaný medveď hnedý, upozorňujeme Vás na zvýšenú opatrnosť pri pohybe v obci predovšetkým v raných a večerných hodinách. Jeho pohyb bol nahlásený Zásahovému tímu pre medveďa hnedého,” poznamenali na webe.

Zároveň však žiadajú obyvateľov, aby “biologicky rozložiteľný odpad, ako sú zvyšky z jedál, z domácich zabíjačiek, ovocia a zeleniny apod., nevyvážali do prírody  v blízkosti obce.” Odpad treba v zberných nádobách zabezpečiť, aby ich medveď nevyhľadával.