Regióny Žilina Domáce

Stredoslovenská distribučná eviduje viac ako 6000 odberných miest bez elektrickej energie

Zdroj: archív

ŽILINA – Stredoslovenská distribučná (SSD) eviduje momentálne výpadky na viac ako 6000 odberných miestach. Najviac zasiahnutými regiónmi sú severná Orava a Kysuce, poruchy hlásia aj z okresov Žilina a Rimavská Sobota. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

“Búrlivý vietor opäť vyvracal stromy a priniesol aj rozsiahle výpadky elektrickej energie, ktoré už okolo poludnia dosiahli parametre kalamity. Od ukončenia poslednej mimoriadnej situácie pritom prešli iba tri dni,” uviedol hovorca SSD.

Pracovníkom údržby sa podľa neho podarilo viaceré poruchy odstrániť, ale na mnohých miestach stále fúka a prší. “Takže je vysoký predpoklad, že poruchy ešte pribudnú. Meteorologické výstrahy pred vetrom platia až do utorňajšieho (11. 2.) večera. Najväčším rizikom sú vysoké stromy presahujúce ochranné pásmo. Ak neustoja nápor vetra, pod ich váhou sa často trhajú vodiče, ale neraz dochádza aj k poškodeniu stĺpov,” vysvetlil Gejdoš.

Zdôraznil, že SSD situáciu pozorne sleduje a okamžite zasahuje na všetkých potrebných miestach. “Riešenie problémov dnes predlžuje výdatný dážď a rozmočený terén. No aj napriek tomu sa energetici snažia obnoviť dodávku elektriny pre všetky odberné miesta v čo najkratšom čase,” dodal hovorca SSD.