Stredoslovenská distribučná opraví trafostanicu v Žiline. Pre odberateľov nemá dobré správy

ŽILINA – Stredoslovenská distribučná opraví vo štvrtok (3. 6.) nedostatky trafostanice v centre Žiliny. Podľa hovorcu spoločnosti Miroslava Gejdoša zostane bez elektriny od 7.30 do 16.30 h viac ako 500 odberných miest na uliciach Antona Bernoláka, Juraja Fándlyho, Čajakova a Puškinova.

 

„V prípade, že sa počas opráv nevyskytnú ďalšie komplikácie, môžu elektrikári ukončiť prácu o niečo skôr. Obmedzenie odberateľov teda potrvá len v nevyhnutnom čase. Výsledkom zásahu v trafostanici bude spoľahlivejšia a bezpečnejšia distribúcia elektriny v centre mesta, takže sa zmenší aj riziko neočakávaných porúch a výpadkov,“ doplnil Gejdoš.

Pripomenul, že zoznam všetkých adries, ktorých sa odstávky týkajú, spolu s aktuálnymi informáciami o dátume a čase, je dostupný na internetovej stránke distribučnej spoločnosti v časti plánované odstávky. „Stránka ponúka odberateľom aj možnosť bezplatnej registrácie telefonického alebo e-mailového kontaktu, na ktorý im bude Stredoslovenská distribučná zadarmo zasielať informácie o všetkých plánovaných odstávkach na ich odbernom mieste s niekoľkotýždňovým predstihom,“ vysvetlil hovorca spoločnosti.

Viac o téme: elektrikári, komplikácie, odberatelia, plánované odstávky, Stredoslovenská distribučná, Žilina

Súvisiace články