Regióny Žilina Top

TANKY v centre mesta? Vystrašení ľudia: Vieme, čo sa deje!

Tank v Nitre sa prevrátil
Ilustračná foto. Zdroj: TASR/Milan Kapusta

DOLNÝ KUBÍN – To sa len tak nevidí. Centrom mesta sa presúvali vojaci v obrnených vozidlách. Tie mali podľa svedkov poľské poznávacie značky. Ľudí tento úkaz zaskočil a znepokojil. Nám sa podarilo zistiť, kam vojenská technika smerovala.

 

Nevídaný pohľad sa naskytol obyvateľom Dolného Kubína v Žilinskom samosprávnom kraji. V centre mesta sa objavili vojaci v niekoľkých obrnených vozidlách. Podľa prvotných informácií malo ísť o tanky. Až neskôr sa ukázalo, že šlo o obrnené vozidlá. Podľa autora fotografie, ktorému sa podarilo tieto vozidlá zachytiť, dokonca mali mať poľské poznávacie značky. “Stretol som ich aj vo Veličnej, smer Martin. Poľské značky a sprievod slovenská vojenská polícia,” poznamenal.

Na vojakov v uliciach začali okamžite upozorňovať aj ďalší. “Aj cez Ružomberok šli dva, jeden mal ukrajinskú značku, druhý slovenskú, šli smerom na Bystricu,” informovala jedna z komentujúcich. Na vojakov upozornila aj Martina. “Dva týždne dozadu v Žiline na priehrade všade vojaci, české značky,” poznamenala.

Ilustračná foto. ZDROJ: TASR/Marko Erd

Nám sa podarilo zistiť, čo zahraniční vojaci na našom území robia. Podľa hovorkyne ministerstva obrany sa jedná o cvičenie. “Už minulý týždeň sme informovali o pravidelnom cvičení Slovak Shield, ktorého sa každoročne zúčastňujú aj spojenecké jednotky vrátane techniky. Rovnako je tomu aj tento rok,” poznamenala.

Zároveň ľudí upokojila, že nie je dôvod na obavy: “Nie je dôvod na žiadne obavy, ide o štandardné dlhoročné cvičenie, ktoré slúži na zosúladenie si postupov a precvičenie jednotlivých vojenských spôsobilostí. A rovnako aj tento rok, budeme pozývať zástupcov médií, kde sa téme budeme bližšie venovať priamo na mieste cvičenia,” dodala v závere.