Regióny Žilina Top

AKTUÁLNE Vykoľajil sa VLAK: Doprava je prerušená až do večera

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

ŽILINA – V Žiline sa vykoľajil vlak. Osobná doprava v žilinskej vlakovej stanici je prerušená. Informuje o tom Železničná spoločnosť Slovensko s tým, že zabezpečujú náhradnú autobusovú dopravu.

 

“Vykoľajil sa služobný vlak Železníc SR,” spresňuje informáciu hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč.

Našťastie, nikomu sa nič vážne nestalo. “Vlak sa však vykoľajil na hlavnom ťahu, takže je úplne prerušená osobná doprava. V tejto chvíli ťažko odhadnúť, aké veľké budú meškania vlakov,” dodal Kováč.

Hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Ria Feik Achbergerová pre TASR spresnila, že na stanici Žilina sa po 9.30 h vykoľajil 11. a 12. vozeň nákladného vlaku. Nikto sa nezranil. “Spôsobilo to obmedzenie dopravy v úseku Žilina – Púchov, čiže bratislavská spojka, a rovnako aj smer Čadca. Momentálne pracujeme na odstránení vykoľajenia,” uviedla.

V Žiline naďalej odstraňujú následky vykoľajeného nákladného vlaku. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Ria Feik Achbergerová. Úplné odstránenie predpokladá dnes večer. Následne budú železničiari zisťovať rozsah škôd.
“Momentálne ŽSR odstraňujú nehodovú udalosť pomocou žeriavu. Vedená je náhradná autobusová doprava na trase Kysucké Nové Mesto – Žilina. V ostatných smeroch jazdíme,” uviedla.
Nehoda doteraz spôsobila meškanie 25 vlakov a množstvo vlakov bolo odrieknutých. “Príčina vzniku nehodovej udalosti je v štádiu riešenia,” podotkla Feik Achbergerová.

Zo Železničnej spoločnosti Slovensko aj Železníc Slovenskej republiky potvrdili zabezpečenie náhradnej autobusovej dopravy i otáčanie vlakov.