Regióny Žilina Bytča

Tragická SMRŤ Braňa! Jeho BRAT PREHOVORIL: MRAZIVÉ detaily, nechutné správanie šoféra po nehode

Pri nehode zahynul 45-ročný Braňo. ZDROJ: FB/Polícia SR

PREDMIER – K tragickej zrážke, pri ktorej prišiel o život 45-ročný Braňo, došlo koncom januára na ceste z Bytče smerom do obce Predmier. Len 18-ročný vodič predbiehal a vo veľkej rýchlosti vošiel do ľavého jazdného pruhu. Na krajnici v osudný deň stál Braňo, ktorého nezodpovedný šofér pripravil o život. Celá nehoda bola od začiatku zahalená rúškom tajomstva. Mladík, ktorý Braňa zrazil, sa totiž pokúsil vymyslieť príbeh, v ktorom by bol nevinným. Pravda však vyplávala na povrch. Brat zosnulého prezradil mrazivé detaily.

 

Obrovská tragédia sa stala v sobotu 28.1. 2023 v čase o 22:45 hod. na ceste III/2004 od Bytče do Predmiera (okr. Bytča). Nič netušiaci 45-ročný Braňo v osudnú noc prechádzal medzi obcami po krajnici. Len 18-ročný nezodpovedný vodič počas predbiehania vošiel do ľavého jazdného pruhu a vo veľkej rýchlosti narazil do chodca. Ten zraneniam na mieste podľahol.

Informáciu o tragickej dopravnej nehode potvrdili aj policajti. “Vodič na osobnom motorovom vozidle zn. Volkswagen Golf mal pri predchádzaní vozidla zn. Škoda Octavia prejsť do ľavého jazdného pruhu, kde z doposiaľ presne nezistených príčin došlo ku stretu s chodcom. 45- ročný chodec utrpel zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol. U vodiča vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. U chodca bola nariadená pitva. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline už vzniesol obvinenie 18- ročnému mladíkovi z prečinu usmrtenia. Všetky okolnosti a príčiny ako aj miera zavinenia tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,” poznamenali na sociálnej sieti.

Pri nehode zahynul 45-ročný Braňo. ZDROJ: FB/Polícia SR

Ľudia netušili, čo presne sa v osudnú noc stalo a za akých okolností prišiel 45-ročný Braňo o život. Jeho brat Igor sa rozhodol zverejniť mrazivé detaily. Nechutné, ako sa zachoval vodič, ktorý do Braňa vpálil.