Regióny Žilina Bytča

Tragická SMRŤ Braňa! Jeho BRAT PREHOVORIL: MRAZIVÉ detaily, nechutné správanie šoféra po nehode

Pri nehode zahynul 45-ročný Braňo. ZDROJ: FB/Polícia SR

Mrazivé detaily z nehody

Všetko mohlo byť inak, keby 18-ročný mladík nepredbiehal. Podľa Igora, brata zosnulého Braňa, zbesilá jazda mladého vodiča začala už od mosta cez železnicu v Hrabovom v smere k obci Predmier. Už tam sa spolu s ďalším vodičom rozhodli pretekať. Ich jazda pokračovala k osudnému miestu, kde v obrovskej rýchlosti pri predbiehaní 18-ročný vodič vpálil do Braňa. “Prvé auto, údajne Octavia, ktoré išlo v pravom jazdnom pruhu po nehode spomalilo, ale nezastavilo a pokračovalo v jazde. Možno preto, že nemalo platnú STK. Druhé auto Volkswagen Golf, ktoré išlo v ľavom jazdnom pruhu, narazilo do môjho brata, zabrzdilo, zastavilo, vyplo svetlá a nedalo výstražné osvetlenie,” priblížil Igor.

V aute sa podľa jeho slov nachádzali štyria ľudia, a to vodič, jeho priateľka a na zadných sedadlách sedelo ďalšie dievča spolu so svojim bývalým partnerom. “Z auta vystúpila dvojica, ktorá sedela na zadných sedadlách, chodili po ceste, vodič a jeho priateľka boli pri aute, kde zastavili, možno 100 metrov od môjho krvácajúceho brata, ktorý odletel po náraze na pole, ktoré je pod úrovňou cesty. Stále je tam jeho krv,” s obrovským zármutkom dodal Igor.

Pri nehode zahynul 45-ročný Braňo. ZDROJ: FB/Polícia SR

Na miesto nehody prišlo ďalšie auto, v ktorom sedeli dvaja muži. Tí, keď videli, že sa niečo deje, zastavili. Spozorovali nebohého Braňa, ktorému však v danú chvíľu nikto neposkytol prvú pomoc. Muž sa preto pokúsil informovať u dievčaťa, ktoré telefonovalo, či volá rýchlu zdravotnú pomoc. Uviedla, že volá políciu. Muži sa zachovali duchaprítomne a požiadali ju, aby urýchlene zavolala 112. “Keď sa dovolala, pani na linke povedala, aby si nasadila rukavice. Potom jej dala pokyn, aby skúsila pulz, otočila mu hlavu… pulz už nemal. Dostali ďalší pokyn, aby ho začali oživovať. Mladé dievča odpovedalo, že sa bojí, že to nikdy nerobila. Lekárničku priniesol vodič, ktorý zastavil pri nehode,” skonštatoval Igor.

Igora šokovalo, ako sa vodič správal, kým ostatní sa pokúšali zachrániť jeho umierajúceho brata.