Žilina Turčianske Teplice

Turčianske Teplice chcú budúci rok hospodáriť s rozpočtom viac ako 8 miliónov eur

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

TURČIANSKE TEPLICE – Kúpeľné mesto Turčianske Teplice plánuje budúci rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške približne 8,14 milióna eur. Prijať chce i úver, ktorým bude financovať kapitálové výdavky. Návrh rozpočtu na rok 2021 schválili mestskí poslanci na svojom rokovaní vo štvrtok (10. 12.).

 

“Mesto by malo v budúcom roku získať na podielovej dani 2 758 544 eur, keďže ide o prognózu, ktorá sa nemusí naplniť, vytvárame na podielovej dani rezervu vo výške 100-tisíc eur, čiže v rozpočte sme naplánovali príjem z tejto dane o 100-tisíc eur nižší,” priblížila na rokovaní Laura Porubská z ekonomického oddelenia Mestského úradu v Turčianskych Tepliciach.

Samospráva podľa nej pri dani z ubytovania ďalej zohľadnila stav v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu a príjem z nej naplánovala v rovnakej výške ako v tomto roku, keď už platili protipandemické opatrenia. Mesto by malo získať i 19-tisíc eur z parkovacieho systému. Kapitálové príjmy samospráva nenaplánovala.

Samospráva plánuje v budúcom roku investovať zdroje do opravy miestnych komunikácií, na tento účel naplánovala v rámci kapitálových výdavkov 950-tisíc eur. Investíciu chce financovať z úveru. Zabezpečiť plánuje i prvú etapu rekonštrukcie divadelnej sály kultúrneho domu za 250-tisíc eur, investíciu preniesla z tohto roka. Na Hájskej ulici chce vybudovať za 30-tisíc eur mestskú tržnicu. “Z fondu opráv plánujeme zapojiť 33 808 eur na opravy v bytových domoch,” doplnila Porubská.

Celkové príjmy mesta by mali v budúcom roku dosiahnuť 8 147 307 eur, na rovnakú výšku naplánovala samospráva i celkové výdavky. Mesto použije zo svojho rezervného fondu 72 157 eur na pokrytie schodku bežného rozpočtu.