Regióny Žilina Liptovský Mikuláš

V centre Liptovského Mikuláša pribudla nabíjacia stanica pre elektrobicykle. Súčasťou je aj náradie na drobné úpravy

Zdroj: FB / Mesto Liptovský Mikuláš

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Cyklisti môžu od tohto týždňa využívať novú nabíjaciu stanicu pre elektrobicykle v centre Liptovského Mikuláša. Nabíjačka sa nachádza na Námestí osloboditeľov v blízkosti fontány Metamorfózy a ide o prvú svojho druhu v meste. Nabíjať sa na nej môžu naraz štyri bicykle.

 

Súčasťou nabíjačky je aj servisný bod s náradiami pre potrebu opravy bicyklov. “Vybudovaním nabíjacej stanice smerujeme k podpore cyklistiky a cestovného ruchu na Liptove. Túto oblasť budeme rozširovať aj naďalej prostredníctvom nových cyklochodníkov, cyklotrás aj mobiliáru,” povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov a primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Stanica v meste pribudla práve z projektu liptovskej OOCR, ktorá má v pláne vystavať desať nabíjačiek v rámci Liptova. “Stanica vznikla z prvej etapy projektu budovania siete nabíjačiek. V našom meste je zatiaľ táto jedna, budeme však s oblastnou organizáciou cestovného ruchu spolupracovať aj v rámci druhej etapy a veríme, že ešte jedna nabíjačka sa nám ujde. Stanicu budeme spravovať a udržiavať, ja dúfam, že na súčiastky servisného bodu sa nikto neulakomí,” povedal Gabriel Lengyel z odboru dopravy na mestskom úrade.

Dohliadať na nabíjačku elektrobicyklov v centre mesta bude kamerový systém mestskej polície. Okrem stanice je možné nabiť si bicykel aj cez nabíjacie body, ktoré sa nachádzajú na troch stĺpoch verejného osvetlenia a fungujú od minulej jari.