Regióny Žilina Dolný Kubín

V Dolnom Kubíne sa bude od pondelka vzdelávať dištančne

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

DOLNÝ KUBÍN – Mesto Dolný Kubín od pondelka 8. marca pristúpi k prerušeniu prezenčného vzdelávania žiakov prvého stupňa v mestských základných školách (ZŠ). Materské školy (MŠ) v pôsobnosti mesta budú otvorené len pre deti zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce. Opatrenie súvisí so zhoršujúcou sa epidemickou situáciou v okrese Dolný Kubín.

 

 “Keďže bude náš okres od pondelka zaradený do štvrtého stupňa varovania a v regióne sa predpokladá negatívny vývoj, Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Dolnom Kubíne neodporučil otvárať školy a školské zariadenia,” povedal primátor mesta Ján Prílepok.

V Dolnom Kubíne sú aktuálne zatvorené tri MŠ a jedna ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. “Vo všetkých prípadoch je dôvodom výskyt ochorenia COVID-19, ktoré sa potvrdilo u niektorých zamestnancov škôl či žiakov. Tieto školy zostanú zatvorené približne do polovice marca,” vysvetlil primátor. Zdôraznil, že naďalej ostávajú otvorené tri škôlky zriadené samosprávou – MŠ Chočská, MŠ Námestie slobody a MŠ Odbojárov, kde sa účasť detí pohybuje na úrovni 25 percent. Naďalej ostáva otvorený aj školský klub detí vo všetkých troch dolnokubínskych ZŠ.

Nástup škôlkarov a žiakov základných škôl je naďalej podmienený negatívnym antigénovým alebo RT-PCR testom na ochorenie COVID-19 nie starším ako sedem dní u jedného zo zákonných zástupcov dieťaťa a predložením čestného vyhlásenia rodičov o bezinfekčnosti. Od pondelka sa na dištančnú formu vyučovania vrátia aj žiaci v základných umeleckých školách.