Regióny Žilina Ružomberok

ZABÍJAL NA LIPTOVE MEDVEĎ?! Dušan bol nezvestný od včera, dnes ho našli dohryzeného v kaluži krvi

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay

LIPTOVSKÁ LUŽNÁ – Môže za to medveď? 58-ročného Dušana našli mŕtveho v lese na Liptove. Podľa informácií TV Markíza, ktorá správu priniesla, išiel muž na prechádzku do lesa nad obcou Liptovská Lúžna v okrese Ružomberok. Tu sa pravdepodobne stal obeťou medveďa.

 

Muža našli v kaluži krvi v poľovnom revíre Prašivá, ktorého užívateľom je štátny podnik LESY SR. “Prizvaný súdny lekár konštatoval, že k smrti nedošlo prirodzeným spôsobom. Muž mal na hlave, krku a boku poranenia, ktoré boli spôsobené pohryzením. V mieste nálezu sa našli čerstvé stopy medveďa. Po výsledku pitvy predpokladáme, že dnešný deň sa zapíše ako prvý známy stret medveďa s človekom, ktorý sa skončil smrťou človeka,” informovala hovorkyňa LESY SR Marína Debnárová.

Starosta obce Liptovská Lúžna Albín Husarčík je zo smrti Dušana v šoku. „Bol to šikovný remeselník, vyučený maliar, ktorý ešte donedávna chodil pracovať do Prahy. Bol to veľmi šikovný pracovitý človek. Teraz bol po operácii srdca. Včera išiel na prechádzku a nevrátil sa domov. Viem, že po ňom pátrala rodina, obyvatelia obce aj poľovníci,“ povedal pre Zoznam.sk starosta obce, odkiaľ nebohý Dušan pochádzal.

ÚTOK MEDVEĎA na Turci! Muž utekal s roztrhaným stehnom asi kilometer

O tom, že muž mohol zomrieť po útoku medveďa hovorili starostovi ľudia z dediny. „Telefonovali mi obyvatelia dediny. Dušanovo telo našli dnes neďaleko doliny Banské. S medveďmi sme tu doteraz problémy nemali. Naposledy tu bol medveď videný pred troma rokmi. To bol taký malý medveď,“ prezradil nám starosta Husarčík.

Turistom skrížil cestu medveď: Na pomoc museli prísť horskí záchranári