V Liptovskom Mikuláši sprejazdnili nový Vrbický most: Neuveríte, koľko stála výstavba

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – S mesačným predstihom v utorok odovzdali do užívania nový Vrbický most v Liptovskom Mikuláši. Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) do jeho výstavby investoval 2,47 milióna eur. Projekt bol financovaný prostredníctvom úveru od spoločnosti National Development Fund II. Informovala o tom hovorkyňa ŽSK Eva Lacová.

Pôvodný most na spojnici centra mesta s časťami Ploštín a Iľanovo vlani pre jeho havarijný stav zbúrali. „Nový most s dĺžkou 66,5 metra má zväčšené prietočné pomery. Na ľavej strane mosta v smere z centra Liptovského Mikuláša do Ploštína bol vybudovaný chodník pre chodcov o šírke 2,5 metra. Využívať ho však môžu aj cyklisti, ktorí sa z mosta môžu napojiť na blízku cyklotrasu,“ priblížila Lacová.

Predsedníčka ŽSK Erika Jurinová ocenila, že sa most podarilo sprejazdniť v časovom predstihu. „Liptovský Mikuláš bude už o týždeň dejiskom juniorských majstrovstiev sveta vo vodnom slalome, čo bude pre náš kraj a konkrétne pre Liptov veľká športová udalosť. Rovnako je to veľký prínos pre turistický ruch, keďže most sa podarilo zrekonštruovať do začiatku letnej sezóny,“ uviedla Jurinová.

Doplnila, že v nasledujúcich týždňoch budú prebiehať ešte dokončovacie práce na úprave terénu pod mostom a jeho okolí, čo však nebude mať vplyv na cestnú premávku na moste.

Viac o téme: financie, Vrbický most, výstavba

Súvisiace články