Regióny Žilina Martin

V Martine chýbajú mestskí policajti, hľadajú piatich nových

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

MARTIN – Výberové konanie na pozície pre piatich nových príslušníkov mestskej polície (MsP) vypísali v Martine. Ako pre agentúru SITA potvrdil náčelník martinskej MsP Milan Bartoš, aktuálnym konkurzom sa snažia nahradiť tých policajtov, ktorí opustili rady polície v predchádzajúcich rokoch. Prihlášky do výberového konania prijímajú na martinskej radnici do 13. januára.

 

Martin patrí do desiatky slovenských miest s viac ako 50-tisíc obyvateľmi, počet mestských policajtov je tu však už dlhšie mierne poddimenzovaný. Podľa zaužívaného európskeho štandardu je ideálnym stavom, keď na tisíc obyvateľov pripadá jeden mestský policajt. „V súčasnosti máme v mestskej polícii 51 príslušníkov. Aktuálnym výberovým konaním sa snažíme o obsadenie voľných pracovných pozícií po príslušníkoch, ktorí pracovný pomer ukončili v roku 2018 a v rokoch predchádzajúcich,“ upresnil dôvody vyhlásenia konkurzu Bartoš.

Náčelník martinskej MsP ďalej agentúru SITA informoval, že naposledy sa výberové konanie na príslušníka priameho výkonu služby konalo v decembri 2018 a hoci sa ho zúčastnili štyria uchádzači, ani jeden z nich nebol úspešný. „Aktuálne výberové konanie je viazané na otvorenie kurzu odbornej prípravy príslušníkov mestskej polície v školiacom stredisku,“ dodal Bartoš.

Adept na prácu v mestskej polícii musí mať úplné stredné alebo úplné stredné odborné vzdelanie a dosiahnutý vek aspoň 21 rokov. Záujemcovia o prácu mestského policajta majú čas na podanie prihlášok do 13. januára, o tri dni neskôr sa uskutoční osobný pohovor v priestoroch martinskej radnice a jeho úspešných aktérov čaká v žilinskom školiacom stredisku odborná príprava na získanie odbornej spôsobilosti.