Regióny Žilina Martin

V Martine horí skládka uhlia. Situáciu komplikuje hustý dym a zlá viditeľnosť

Zdroj: FB / Polícia SR - Žilinský kraj

MARTIN – Od skorých ranných hodín hasiči zasahujú pri požiari skládky uhlia v areáli martinskej teplárne.

 

Aktualizované o 10:45 o stanovisko hasičov

“V Martinskej teplárenskej bol o 5:50 lokalizovaný požiar. Hodnota CO2 je 7,8%, kyslíka 20,09%. Situácia momentálne nepredstavuje dôvod na vyhlásenie mimoriadneho stavu a riziko pre zdravie. Odporúčame nevetrať, používať rúšku a opatrnosť pri používaní motorových vozidiel,” informovala obyvateľov mestská radnica prostredníctvom svojho infokanála.

Vzhľadom na mimoriadne zlú viditeľnosť vydala varovanie pre motoristov aj žilinská krajská polícia. Podľa reakcií Martinčanov sa v meste zle dýcha a na cestách už v rannej špičke zaznamenali menšie nehody.

Požiar zauhľovacieho zariadenia v Martinskej teplárenskej v Martine zlikvidovali hasiči v pondelok ráno po siedmej hodine. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline Miroslavy Ondrichovej sa pri ňom nikto nezranil. Doplnila, že k požiaru vyslali aj dobrovoľných hasičov z Martina-Priekopy a Koštian nad Turcom. “Rýchlym zásahom hasičov bol požiar čoskoro lokalizovaný a nedošlo k jeho rozšíreniu na skládku uhlia. Pár minút po siedmej hodine ráno požiar uhasili. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,” dodala Ondrichová.