Regióny Žilina Martin

V martinskej nemocnici je hospitalizovaných 102 pacientov s ochorením COVID-19

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

MARTIN – V Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) je hospitalizovaných 102 pacientov s ochorením COVID-19. Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 18 pacientov, na jednotkách intenzívnej starostlivosti leží osem pacientov. TASR o tom informovala Zuzana Marčeková z oddelenia marketingovej komunikácie UNM.

 

Doplnila, že situácia v UNM sa oproti minulému týždňu nezmenila. “Počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 posledné dni mierne klesol, k dnešnému dňu však opäť prekročil stovku. Počty pacientov na lôžkach napojených na umelú pľúcnu ventiláciu stále neklesajú a plné sú aj jednotky intenzívnej starostlivosti. UNM má pre covidových pacientov celkovo reprofilizovaných 168 lôžok, z toho je 20 s pripojením na umelú pľúcnu ventiláciu,” uviedla Marčeková.

Nemocnica má podľa nej aktuálne v karanténe 18 zamestnancov a ochorenie COVID-19 k dnešnému dňu prekonalo už 706 zamestnancov. “Výpadok personálu sme zaznamenali z dôvodu čerpania OČR pre zatvorené školské zariadenia,” dodala.

Vo vakcinačnom centre UNM podali celkovo takmer 16.260 očkovacích dávok. “Aktuálne očkujeme prioritne prvou očkovacou dávkou. Ďalšie väčšie preočkovanie druhou dávkou je naplánované začiatkom apríla. Vakcíny sú dopĺňané na týždennej báze. Denná kapacita vakcinačného centra UNM je 350 ľudí,” konkretizovala Marčeková.