Regióny Žilina Ružomberok

V Ružomberku sa zrazil autobus s dodávkou, dvaja ľudia sú mŕtvi

Zdroj: FB / Polícia SR - Žilinský kraj

RUŽOMBEROK – Dvoch mŕtvych si vyžiadala nehoda dodávky a autobusu, ktorá sa stala v noci z utorka na stredu, na ceste I/18 v Ružomberku – Černovej. Informujú o tom žilinskí krajskí policajti na sociálnej sieti.

 

Podľa predbežných informácii je dvadsaťpäť cestujúcich ľahko zranených a jedna osoba utrpela ťažké zranenia. Na mieste zasahovali všetky záchranárske zložky. Cesta bola niekoľko hodín neprejazdná, policajti ale informovali, že v súčasnosti už je prejazdná pre všetky vozidlá.

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Podľa hovorkyne Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) Aleny Krčovej si nehoda okrem dvoch mŕtvych vyžiadala aj ďalšiu ťažko zranenú osobu, 14 stredne ťažko a 16 ľahko zranených ľudí. “Na pomoc sme vyslali až sedem posádok záchrannej zdravotnej služby,” konkretizovala hovorkyňa.

Po ošetrení previezli do nemocníc v Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne, Ružomberku a v Martine celkom 25 pacientov. U šiestich pacientov prevoz do zdravotníckeho zariadenia po ošetrení potrebný nebol. “S prevozom ľahšie zranených do nemocníc pomáhali zasahujúcim posádkam záchranárov aj hasiči. Vzhľadom na to, že v autobuse sa nachádzali občania Ukrajiny s pozitívnou cestovateľskou anamnézou, po konzultácii s regionálnym hygienikom bola pre všetky zasahujúce posádky ZZS, hasičov aj polície odporučená karanténa, kým nebudú k dispozícii výsledky testov,” doplnila Krčová.