V Ružomberku vznikne nová pobočka cudzineckej polície. Bude pod ňu spadať viacero okresov

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

RUŽOMBEROK- V Ružomberku vznikne nová pobočka cudzineckej polície. Nové pracovisko Oddelenia cudzineckej polície (OCP PZ) otvoria v Ružomberku do konca tohto roka. Do jeho pôsobnosti budú patriť aj okresy Turčianske Teplice, Tvrdošín, Dolný Kubín, Martin a Liptovský Mikuláš.

 

Dôvodom otvorenia novej pobočky je zníženie zaťaženosti pracovníkov na oddelení v Žiline. Aktuálne má pracovisko 33 zamestnancov. Počas stránkových hodín sú klientom k dispozícií maximálne piati. Navýšenie počtu nie je možné pre nedostatočný priestor v budove. „Oddelenie cudzineckej polície Policajného zboru Žilina patrí v súčasnosti k najviac zaťaženým Oddeleniam cudzineckej polície v rámci Slovenskej republiky a taktiež má jednu z najväčších územných pôsobnosti v rámci Slovenska,“ povedala hovorkyňa Prezídia policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Viac o téme: Denisa Baloghová, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Martin, OCP PZ, Oddelenie cudzineckej polície, policajný zbor, Prezídium Policajného zboru, Regionálny servis, Turčianske Teplice, Tvrdošín

Súvisiace články