Regióny Žilina

Desiatky hasičov zasahujú pri požiari mladého lesa

Zdroj: FB / Hasičský a záchranný zbor

BRATISLAVA – Viac ako štyri desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov momentálne zasahujú pri požiari medzi mestskou časťou Žiliny – Trnové a obcou Rosina. Informovala o tom Katarína Križanová z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

 

“Po príchode na miesto bolo zistené, že požiar zachvátil lesnú mladinu, pričom zasiahol plochu o rozlohe 1000 x 700 metrov,” spresnila Križanová.

Na mieste zasahujú profesionálni hasiči zo Žiliny a zo Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Žiline a členovia dobrovoľného hasičského zboru obcí Trnové, Rosina, Lietavská Lúčka a Višňové. “Požiar sa momentálne snažia dostať pod kontrolu. Zasahujúcim hasičom prácu komplikuje silný vietor,” dodala Križanová.

Zdroj: FB / Hasičský a záchranný zbor

To najhoršie majú za sebou

Hasičom sa podarilo lokalizovať požiar lesnej mladiny medzi mestskou časťou Žiliny – Trnové a obcou Rosina. Informovala o tom Katarína Križanová z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru. Hasiči momentálne podľa jej slov vykonávajú likvidačné práce na ploche s rozlohou približne 500 krát 200 metrov.