Regióny Žilina

V Žiline pokračuje renovácia zastávok mestskej hromadnej dopravy

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Roman Hanc

ŽILINA – V Žiline začali s demontážou prístreškov na 19 vybraných zastávkach mestskej hromadnej dopravy (MHD). Dôvodom je pokračovanie plánovanej rekonštrukcie celkovo 26 zastávok, ktorá odštartovali na jeseň minulého roka.

 

Projekt rekonštrukcie zastávok MHD v Žiline je financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu. Celkové náklady na investíciu predpokladá žilinská radnica na viac ako 1,6 milióna eur. Prvé prístrešky sa začali odstraňovať na sídlisku Vlčince a Solinky, tento týždeň sa bude v demontáži pokračovať postupne aj v iných častiach mesta. Dopravný podnik mesta Žiliny v tejto súvislosti pristúpil k provizórnemu riešeniu s umiestnením cestovných poriadkov na zastávkach.

“Aktuálne začíname renovovať zastávky vo viacerých častiach Žiliny, na týchto miestach v spolupráci so spoločnosťou euroAWK v súčasnosti demontujeme prístrešky. Ospravedlňujeme sa cestujúcim za diskomfort pri čakaní na autobus, verím však, že po dokončení prác sa kvalita cestovania mestskou hromadnou dopravou v Žiline aj vďaka tejto investícii viditeľne zvýši,” uviedol vedúci odboru dopravy Peter Rolko.

Do polovice marca sa postupne zdemontuje 20 prístreškov z 19 zastávok, s tým, že na jednej zastávke boli dva prístrešky. Na týchto zastávkach je k dispozícii 11 automatov na cestovné lístky. “Demontáž zastávok sa prirodzene dotkne aj predajných automatov na cestovné lístky, ktoré museli byť pre hladký priebeh rekonštrukcie dočasne odstránené. Výmena spôsobu osadenia automatov je náročnejšia záležitosť, no budeme sa to snažiť postupne a čím skôr zabezpečiť, aby nenastal výrazný výpadok poskytovania tejto služby pre cestujúcich. Predpokladáme, že automaty budú umiestnené na svoje dočasné miesto do konca prvého marcového týždňa,” doplnil Ján Barienčík, riaditeľ Dopravného podniku mesta Žiliny.

Zastávky sa zrenovujú celé, obnoví sa zastávkový zásek, nástupište, osadia sa nové prístrešky a mobiliár. Prístrešky budú mať rovnaký vzhľad ako súčasné.