Regióny Žilina

V žilinskej nemocnici už očkujú aj seniorov nad 85 rokov

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

ŽILINA – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline už očkujú aj seniorov nad 85 rokov. Nemocnica o tom informuje na sociálnej sieti.

 

Seniori sa môžu objednať prostredníctvom portálu www.old.korona.gov.sk/covid-19-vaccination-form.php. “Vyberajte zo všetkých pracovísk Vakcína FNsP Žilina (1), (2), (3) a (4). Vakcinačné centrum FNsP Žilina sa nachádza v hlavnej budove polikliniky na prvom poschodí vľavo,” uvádza nemocnica.

Pacienti musia priniesť potvrdenie, že patria do skupiny osôb, ktoré sa môžu aktuálne očkovať (potvrdenie od zamestnávateľa/občiansky preukaz a podobne). “Na druhé očkovanie sa netreba nikde hlásiť, pacientovi príde sms s termínom, rozptyl medzi očkovaniami sa rozšíril na 28 dní,” doplnila nemocnica.

“Pracujeme na zmenách, ktoré uľahčia objednávanie starším pacientom. Dovtedy však prosíme, ak by ste mohli vašim blízkym s objednaním cez internet pomôcť. Kapacitu vakcinačného centra sme nastavili dostatočne veľkú, aby sme mohli zaočkovať všetkých záujemcov čo najskôr. Preto využite voľné miesta vo fáze, do ktorej patríte,” vyzýva žilinská nemocnica na sociálnej sieti.