Regióny Žilina

V Žilinskom kraji dávali fúkať vodičom: HROZIVÉ ČÍSLO!

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay

ŽILINA – Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom samosprávnom kraji  77 vodičov pod vplyvom alkoholu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Nikola Kačkovič.

 

Doplnila, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel nafúkalo 22 nad jedno promile a u 14 vodičov zistili požitie alkoholických nápojov s hodnotou pod jedno promile. Piati vodiči spôsobili dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu a štyria vodiči odmietli podrobiť sa dychovej skúške. “Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u 32 z nich bola dychová skúška pozitívna,” uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. “Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, lebo následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické,” upozornila Kačkovič.

“Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,” dodala krajská policajná hovorkyňa.