Regióny Žilina

V Žilinskom kraji odhalila minulý týždeň desiatky vodičov pod vplyvom alkoholu

Ilustračná foto. Zdroj: iStock

ŽILINA – Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) 40 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Nikola Kačkovič.

 

Doplnila, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel nafúkalo 10 nad jedno promile a u 13 vodičov zistili požitie alkoholických nápojov s hodnotou pod jedno promile. Siedmi vodiči spôsobili dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu. “Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u 10 z nich bola dychová skúška pozitívna,” uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. “Nielen z dôvodu, že sa dopustia priestupku alebo trestného činu. Ale najmä preto, lebo následky dopravných nehôd zavinených práve vodičmi pod vplyvom alkoholu bývajú v mnohých prípadoch tragické,” upozornila Kačkovič.

      “Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,” dodala krajská policajná hovorkyňa.