V Žilinskom kraji začali od soboty premávať prvé cyklobusy

ŽILINA – Do Terchovej, Novej Bystrice a Turčianskych Teplíc začali od soboty premávať prvé cyklobusy v tohtoročnej sezóne. Na Liptove a Orave budú jazdiť od 1. júna. TASR o tom informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eva Lacová.

 

Prepravu do piatich cykloturistických destinácií zabezpečí ŽSK v spolupráci s dvoma dopravcami. „Do Novej Bystrice a Turčianskych Teplíc bude premávať autobus s vozíkom, do Terchovej nosič. Spoje budú premávať počas oboch víkendových dní a tiež vo sviatok, a to do nedele 29. septembra. Počas letných prázdnin budú premávať aj každý piatok do 30. augusta,“ priblížila Lacová. Cestovný lístok je možné zakúpiť si priamo u vodiča pri nástupe do autobusu, v predpredaji alebo na stránke amsbus.sk. Cestujúci si môžu rezervovať miesto pre bicykel vopred. „Najvyťaženejšie boli v minulom roku cyklobusy na trase Žilina – Nová Bystrica. Najsilnejším dňom bola nedeľa,“ zhodnotila hovorkyňa ŽSK. Na Orave a Liptove začnú cyklobusy premávať pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.

Na Orave budú jazdiť do 30. septembra, a to počas víkendov, sviatkov a denne počas letných prázdnin. Lístok si môžu cestujúci zakúpiť u vodiča. Cyklobus bude premávať na trase Trstená – Nižná – Zuberec – Zverovka. Lacová dodala, že vďaka spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Liptov budú v tomto roku autobusy premávať na trase Liptovský Mikuláš – Liptovský Hrádok – Vavrišovo – Pribylina – Štrbské Pleso. Jazdiť budú počas víkendov a sviatkov. Cyklobusová sezóna na Liptove končí 29. septembra. Najvyťaženejšia bola v minulom roku trasa Liptovský Mikuláš – Štrbské Pleso, uviedla hovorkyňa. Predsedníčka ŽSK Erika Jurinová načrtla, že pre priaznivcov cyklistiky pripravujú aj ďalšie zaujímavé projekty a aktivity. „Našou prioritou je aj naďalej realizácia Vážskej cyklotrasy. Významnou investíciou v tejto súvislosti bolo vlani dokončenie úseku Považský Chlmec – Žilina, ktorého súčasťou je nový cyklomost ponad Váh,“ pripomenula.

Viac o téme: autobus, cyklobus, Žilina

Súvisiace články