Košice Prešov Žilina Top

VAROVANIE METEOROLÓGOV pred poľadovicou a víchricou! Aktuálna predpoveď počasia

predpoveď počasia
Aktuálna predpoveď počasia. Zdroj: SHMÚ

SLOVENSKO – S meteorologickými výstrahami sa akoby roztrhlo vrece. Odborníci na počasie zo Slovenského hydrometeorologického ústavu varujú nie len pred nárazovým vetrom, ktorý miestami bude pripomínať víchricu, ale aj pred poľadovicou na cestách. 

 

Na území Žilinského a Prešovského kraja, ako aj v okresoch Michalovce a Sobrance treba rátať s tým, že od rána sa môže tvoriť poľadovica. Poobede tiež treba v niektorých oblastiach Slovenska počítať s vetrom na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informuje na webe.

Výstraha prvého stupňa pred poľadovicou platí v daných oblastiach od 6:00 počas celého dňa až do piatka. “Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,” upozornili meteorológovia.

Galéria
meteorologické výstrahy
Varovania meteorológov v súvislosti s poľadovicou. Zdroj: SHMÚ
meteorologické výstrahy
Varovania meteorológov v súvislosti s vetrom. Zdroj: SHMÚ
meteorologické výstrahy
Meteorológovia vydali varovanie aj v súvislosti s povodňami. Zdroj: SHMÚ
navigate_before
navigate_next

Vo vyšších oblastiach nás prekvapí nárazový vietor. Pričom v Banskobystrickom, Prešovskom a Žilinskom kraji môže nárazovo dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu. Meteorológovia vydali v tejto súvislosti výstrahu prvého stupňa, ktorá platí od 13:00 až do piatka večera.

Aktuálna predpoveď počasia

Veľká, miestami zmenšená oblačnosť. Na severe a východe ojedinele slabé sneženie alebo mrholenie, aj mrznúce. Spočiatku ojedinele hmla. Najvyššia denná teplota -2 až 3, na západe do 5, na Zemplíne miestami okolo -4 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -3, postupne oteplenie na 0 stupňov Celzia.

predpoveď počasia
Aktuálna predpoveď počasia. Zdroj: SHMÚ

Bude fúkať prevažne slabý, na juhozápade a v Podtatranskej kotline západný až severozápadný vietor 3 až 9, v nárazoch ojedinele okolo 13 m/s (10 až 30, nárazy 45 km/h). Na horách búrlivý vietor až víchrica. Celá predpoveď je z portálu SHMÚ.