Regióny Žilina Vyšný Kubín Trstená Tvrdošín Dolný Kubín Námestovo

KALAMITNÁ situácia na cestách neutícha: VODIČI, POZOR! Na týchto miestach zvýšte opatrnosť

Na cestách druhej a tretej triedy na Orave platí 1. kalamitný stupeň. Ilustračné foto. Zdroj: fb Polícia SR

BRATISLAVA – Na základe nepriaznivého vplyvu počasia platí na cestách druhej a tretej triedy pre oblasť Oravy 1. kalamitný stupeň. Slovenská správa ciest (SSC) o tom informuje na webe zjazdnost.sk.

 

Cestári upozorňujú aj na snehové jazyky a záveje. Tvoriť sa môžu na cestách tretej triedy v okrese Námestovo a na horskom priechode Besník. “Cesty III/3061 Štrba – Šuňava a III/3063 Lučivná sú pre záveje uzatvorené,” doplnili. Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký. Kašovitý sneh do dvoch centimetrov sa miestami nachádza na úseku R3 Trstená – Tvrdošín. Povrch vozoviek ciest prvej, druhej a tretej triedy je prevažne suchý až mokrý. V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska je pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného, miestami aj zľadovateného snehu.

“Vrstva snehu päť až desať centimetrov sa nachádza na ceste II/542 Spišská Belá – Spišská Stará Ves a na cestách tretej triedy v obvodoch Haligovce, Spišská Stará Ves, Námestovo a Trstená,” doplnilo SSC. Na ceste II/578 Skalka – Kremnica je utlačený sneh do 15 centimetrov. Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. HP Herlianske Sedlo, Štós, Dobšiná, Súľová, Grajnár, Fačkov, Branisko a Vernár majú povrch pokrytý kašovitým alebo utlačeným snehom do troch centimetrov, na HP Huty a Podspády do piatich centimetrov. Zľadovatený sneh do dvoch centimetrov sa nachádza na HP Zbojská, Donovaly, Chorepa a do štyroch až piatich centimetrov na HP Vrchslatin