Regióny Bratislava Žilina

Veľký program pre celé rodiny: Budatínsky hrad sa počas víkendu premení na rozprávkové kráľovstvo

Posledný festivalový víkend Dračích dní počas leta 2022 sa uskutoční 13. a 14. augusta v areáli Budatínskeho hradu. ZDROJ: fb Dračie dni

BRATISLAVA – Počas víkendu 13. a 14. augusta sú na kráľ Marko Igonda, dráčik Arnošt a hrdinovia dračieho kráľovstva na Budatínsky hrad. Tešiť sa môžete na novú dračiu rozprávku, hradné hry plné zábavy a pestré stánky hradného jarmoku. Nenechajte si ujsť posledný dračí víkend tohto leta!

 

Dračie dni sú originálny rozprávkový festival pre celú rodinu. Pozývame Vás do sveta drakov, víl a odvážnych rytierov, v ktorom ožijú tie najkrajšie legendy. Počas tohto leta precestujeme Slovensko s ešte bohatším celodenným programom. “Tešiť sa môžete na originálnu dračiu rozprávku s profesionálnym hereckým obsadením. Táto je však interaktívna, takže nebude len na pozeranie. Staňte sa aj sami súčasťou príbehu a príďte našim hrdinom na pomoc v náročnej úlohe tohto leta. Zachráňme spoločne malého dráčika Arnošta pred intrigami zloducha Zloboja. Len s pomocou detí môže dobro zvíťaziť nad zlom! Dračiu rozprávku bude sprevádzať bohatá ponuka zábavy a aktivít Hradných hier a pestré stánky remeselníkov Hradného jarmoku. Nezabudli sme ani na niečo chutné na zakúsnutie a osvieženie,” informujú organizátori.

 

Urobte si rodinný výlet a zažite známe slovenské pamiatky tak, ako ich ešte nepoznáte. “Rozprávku tohto leta – Záchráňme Arnošta – odohráme vždy dvakrát denne, takže na festival môžete prísť kedykoľvek počas dňa a nič Vám neunikne. Hradné hry a Hradný jarmok sú tu pre Vás nepretržite počas celého programu. Nezáleží, či prichádzate z blízka, a či z ďaleka, hneď na bráne Vás kráľova rytierska garda uvíta. V rozprávkovom svete sa tak ocitnete hneď od príchodu až po zvyšok dňa. Neponúkame však zážitky len na pozeranie. Pozývame Vás, aby ste sa aj sami stali súčasťou príbehu. Rozprávkou Vás prevedú skúsení herci, ktorých poznáte z festivalov, divadla aj televíznych obrazoviek. Sami si však neporadia! Aby mohlo dobro zvíťaziť nad zlom, budú potrebovať pomoc všetkých detí. Prežijeme tak spolu dobrodružstvá, počas ktorých deti zapojíme priamo do dračej rozprávky. Popri nej máme pre Vás nachystaný aj celodenný program plný hier a zábavy,” dodávajú organizátori. Posledný festivalový víkend Dračích dní počas leta 2022 sa uskutoční 13. a 14. augusta v areáli Budatínskeho hradu.