VIDEO DESIVÁ DRÁMA Medveď ZABÍJAL pri dome: Dcérku som prehodila cez PLOT, šelma TRHALA ovcu meter od nás! TU si dávajte POZOR

JAMNÍK – Liptovská obec Jamník zažila desivú drámu. V blízkosti domov sa voľne pohyboval medveď. Stretla sa s ním pani Katarína aj so svojou malou dcérkou, keď strhol ovcu. Na miesto sa dokonca vrátil.

„Prišla som s malou domov zo škôlky, okolo plota sme šli k potoku za domom, chceli sme ísť hádzať kamienky. Videla som v potoku niečo biele, dcérke som ešte povedala, že je to susedov pes,“ opísala pre portál MY Liptov zážitok Katarína.

Keď sa však prizrela bližšie, nebol pes, ale ešte živá ovca, ktorú tam trhal medveď. „Dcéru som rýchlo prehadzovala mame cez plot do dvora. Medveďa sme mali na dva metre,“ povedala mladá žena.

Aj pani Kataríne sa podarilo dostať do bezpečia. Okamžite skontaktovala starostku, zásahový tím, políciu aj poľovníkov. „Medveď strhol ovcu z neďalekého salaša, dotiahol si ju po potoku k nášmu domu. Meter od našej záhrady hrýzol zviera. Sledovali sme to približne hodinu a pol. Vôbec mu neprekážalo, že sme tak blízko, absolútne si nás nevšímal,“ povedala Katarína.

Kým prišiel zásahový tím, medveď sa stratil sa v lesnom poraste medzi rodinnými domami a tamojším cintorínom. Odhadom môže ísť o dvojročné zviera s váhou približne 50 až 60 kilogramov.

Medveď sa vrátil, obec vydala varovanie

Medveď sa ale na toto miesto včera vrátil ešte dvakrát. „Postavil sa na zadné k plotu a hľadel nám do záhrady,“ povedala Katarína. Miesto monitoruje polícia a aj Zásahový tím pre medveďa hnedého, na plot nainštalovali plašičky.

V súvislostí s tým, že medveď sa pohybuje v intraviláne obce, varovala aj samotná samospráva. „Oznamujeme občanom, že v intraviláne obce pri salaši sa pohybuje medveď. Bol privolaný zásahový tím, ktorý teraz situáciu monitoruje. Preto vyzývame občanov o zvýšenú opatrnosť a pohyb v tejto časti obce ako aj v okolí cintorína,“ upozorňuje obec na svojom oficiálnom webe.

ZDROJ: YouTube/My Noviny

Viac o téme: Jamník, medveď, útok

Súvisiace články