Regióny Žilina

Vodičov pod vplyvom alkoholu neubúda. V Žilinskom kraji polícia odhalila až 41 prípadov

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

ŽILINA – Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom samosprávnom kraji 41 vodičov pod vplyvom alkoholu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Nikola Kačkovič.

 

Doplnila, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel nafúkalo 17 nad jedno promile a u šiestich vodičov zistili požitie alkoholických nápojov s hodnotou pod jedno promile. Traja vodiči spôsobili dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu. “Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u 15 z nich bola dychová skúška pozitívna,” uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. “Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin. Ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické,” upozornila Kačkovič.

“Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,” dodala krajská policajná hovorkyňa.