Regióny Domáce Žilina

Za Liptovským Mikulášom sa skrížil kamión. Cesta je prejazdná iba pre osobnú dopravu, tvoria sa kolóny

Zdroj: FB / Prezídium HaZZ

ŽILINA – Polícia upozorňuje vodičov na dopravné nehody a husté sneženie na diaľnici D1 na úseku Ivachnová – Važec, na ktorom je trojcentimetrová kašovitá vrstva snehu. TASR o tom informovalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline.

 

Na úseku Ružomberok – Liptovský Mikuláš je dopravná nehoda motorového vozidla, ktoré prerazilo zvodidlá a pravý jazdný pruh je uzavretý. Na úseku Liptovský Mikuláš – Ivachnová je skrížený kamión a miesto neprejazdné. “Žiadame vodičov o zvýšenú opatrnosť,” vyzvalo krajské operačné stredisko.

Na severnej diaľnici D1, približne päť kilometrov za zjazdom z Liptovského Mikuláša v smere na Ružomberok, sa skrížil kamión. Kilometrové kolóny siahajú až po Liptovský Mikuláš. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

“Momentálne sa podarilo úsek sprejazdniť pre osobnú dopravu, pre nákladnú dopravu je cesta stále neprejazdná,” spresnila s tým, že hasiči sa pokúsia pomocou ťažkej techniky kamión odtiahnuť a cestu sprejazdniť aj pre nákladnú dopravu. Farkasová dodala, že pri nehode sa nikto nezranil.