Malacky Regióny Žilina Domáce Top

OBROVSKÁ STRATA Zomreli dvaja VÝNIMOČNÍ lekári! Jeden z nich bol veľkým PRIEKOPNÍKOM aj za našimi hranicami

Zdroj: archív regiony.zoznam.sk

MALÉ LEVÁRE, BYTČA –  Smutné správy zasiahli slovenské zdravotníctvo, pretože ho v posledných dňoch opustili hneď dvaja lekári. Na svoj posledný odpočinok sa pobral MUDr. Otto Šupík, ktorý pôsobil v Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach. Opustil nás aj autor publikácií prof. MUDr. Anton Gúth, CSc., ktorý vzdelával lekárov Fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. 

 

Na večnosť sa vo veku 67 rokov pobral aj lekár Otto Šupík. Informovala o tom Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach. Doktor Šupík celý svoj život zasvätil medicíne a práci pre nemocnicu. Mnohí jeho pacienti na neho s láskou spomínajú.

Patril k výnimočným doktorom, pretože sa zaujímal o svojich pacientov, ako píše Silvia: “To bol pán doktor, vždy sa snažil pomôcť a poradiť. Moja mama ako sestrička s ním robila na pohotovosti v Prievidzi.” Pacientov si získal aj svojou očarujúcou osobnosťou, ako píše Beáta: “Veľmi milý, empatický, vtipný a príjemný človek s veľkým srdcom. Česť jeho pamiatke!”

Pokračovanie na druhej strane.