Regióny Žilina Top

Otec policajtky Bronislavy (†32) prehovoril: Moja dcérka umrela na fatálne zlyhanie a neodbornú pooperačnú starostlivosť!

Prehovoril otec zosnulej policajtky Bronislavy. Zdroj: FB/archív

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Rodičia policajtky Bronislavy (32†) sa s veľkou stratou dodnes nevedia vyrovnať. Neveria, že za náhlou smrťou ich dcéry nestojí pochybenie lekárov. Čerstvá mama Bronislava zomrela v marci 2021, náhle po pôrode svojej dcérky, ktorú ani nestihla držať v náručí. Po jej smrti podali blízki sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, aby vyšetril postupy nemocnice. Ten po roku prišiel so zisteniami, s ktorými sa rodičia zosnulej Bronislavy nedokážu stotožniť.

 

„Som presvedčený, že moja dcérka umrela na fatálne zlyhanie a neodbornú pooperačnú starostlivosť a urobím všetko pre to, aby bol posudok urobený znovu.“

Policajtka Broňa (32†) zomrela 7. marca 2021, krátko po narodení dcéry Ninky, s ktorou sa ani nestihla zvítať. Už pred pôrodom vytúženého dieťaťa nastali neočakávané komplikácie. „Pri poslednej prehliadke lekári zistili, že Ninke zlyháva srdiečko, a tak musela ísť Broňa do nemocnice v Liptovskom Mikuláši, kde sa dievčatko narodilo cisárskym rezom. Ninku lekári stabilizovali a transportovali do bratislavskej nemocnice. Moja dcéra si svoje dievčatko ani len nestihla pobozkať,“ povedal nešťastný otec Boris (59) pre denník Nový čas. „Akonáhle Broňku prepustili domov, hneď išla autom za novonarodenou Ninkou do Bratislavy. Keď tam však prišla aj s manželom, odpadla a už jej nebolo pomoci. Zomrela,“ povedal Boris pred rokom pre denník s tým, že nerozumie, prečo nenechali jeho dcéru v nemocnici päť dní, tak ako to býva štandardne po zákroku. Odkedy mladá policajtka zomrela, Boris bojuje s úradmi.

Galéria
Policajtka Bronislava zomrela krátko po narodení svojej dcérky Ninky. Zdroj. FB
Policajtka Bronislava zomrela krátko po narodení svojej dcérky Ninky. Zdroj. FB
Rodičia sa s jej smrťou nevedia zmieriť, tvrdia, že lekári zlyhali. Zdroj: FB
navigate_before
navigate_next

Podľa pitevnej správy mladá žena zomrela na dvojitú pľúcnu embóliu, ktorá vznikla bezprostredne po zákroku. Rodičia zosnulej preto krátko po jej smrti podali podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, nemocnica v Liptovskom Mikuláši, v ktorej bola mladá policajtka hospitalizovaná, podľa rodičov pochybila. „Moju dcérku prepustili domov z nemocnice za dva dni. Keby tam bola dlhšie, nemusela byť teraz na cintoríne,“ povedal vtedy Bronin otec pre Nový čas.

„Pacientka Bronislava bola prijatá v pondelok a prepustená vo štvrtok. Hospitalizácia bola teda 4-dňová,“ reagovala Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši. Rodičia zosnulej Bronislavy sa po roku vyšetrovania Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou dozvedeli verdikt, ktorý ich zarazil. „Úrad pre dohľad mi poslal vyjadrenie, že nemocnica nepochybila. A ja sa pýtam, ako je možné, že v pitevnej správe, ktorú mám doma, sa píše, že prvotnou príčinou smrti bol stav po sekcii, čiže tromby. A tie mala v tele v dôsledku toho, že jej rozrezali brucho,“ povedal otec pre Nový čas.

Úrad si však myslí niečo iné. „Pitevný protokol nedokázal určiť pôvod krvných zrazenín. Okolnosti svedčia pre extrémne závažnú, náhlu a nepredikovateľnú udalosť,“ vyjadril sa úrad pre portál s tým, že lekári nepochybili. „Som presvedčený, že moja dcérka umrela na fatálne zlyhanie a neodbornú pooperačnú starostlivosť a urobím všetko pre to, aby bol posudok urobený znovu,“ uzavrel Boris pre denník Nový čas s tým, že sa nevie zmieriť so závermi, aké vyvodil úrad.