Regióny Žilina

Žilinčania pozor. Ulicu 1. mája čiastočne uzavrú, dôvodom je rekonštrukcia kanalizácie

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

ŽILINA – V Žiline čiastočne uzavrú ulicu 1. mája v úseku od križovatky s Ulicou Jána Milca po križovatku s Ulicou M. R. Štefánika z dôvodu rekonštrukcie verejnej kanalizácie. Obchádzkové trasy spustia v nedeľu 21. marca a dopravné obmedzenia potrvajú do 15. júna. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

 

“Spoločnosť Severoslovenské vodárne a kanalizácie zrealizuje v uvedenej lokalite rekonštrukciu verejnej kanalizácie v dĺžke 105 metrov. Počas stavebných prác bude tento úsek neprejazdný. Výnimku budú mať len vozidlá mestskej hromadnej dopravy a záchranných zložiek,” uviedol Miškovčík.

Doplnil, že zhotoviteľ prác začne od piatka (19. 3.) rozmiestňovať dočasné dopravné značenie. “Obchádzkové trasy budú v prevádzke od nedele od 12.00 h. V pondelok 22. marca sa v ranných hodinách začne so samotnou realizáciou stavebných prác. Občanov prosíme o dodržiavanie dočasného dopravného značenia v záujme predchádzania komplikáciám z hľadiska dopravnej obsluhy. Zároveň sa vodičom a chodcom ospravedlňujeme za znížený komfort počas trvania rekonštrukčných prác,” dodal hovorca mesta Žilina.