Regióny Žilina

Žilinčania sa môžu prihlásiť na 11 odberných miest. Elektronická rezervácia na testovanie je spustená

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / František Iván

ŽILINA – Žilinčania sa môžu prihlásiť na víkendové skríningové testovanie na ochorenie COVID-19 online na 11 vybraných odberných miestach. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

 

Doplnil, že záujemcovia sa môžu prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému na internetovej stránke TU. “Pri registrácii vyplnia osobné údaje, vyberú si deň testovania, konkrétne odberné miesto a čas, kedy ho chcú navštíviť,” uviedol hovorca mesta.

“Elektronická registrácia je pilotným projektom, do ktorého sme prvýkrát zapojili vybrané odberné miesta v Žiline. Času je naozaj málo, no s našimi partnermi sme doteraz robili všetko preto, aby sme zabezpečili bezproblémové fungovanie. Prosíme najmä o trpezlivosť, keďže očakávame veľký nápor na systém. Potvrdzujúci e-mail nemusí prísť okamžite, treba preto počkať. Aby nikto nezabudol, ešte v deň testovania príde registrovaným občanom potvrdzujúca SMS správa s odberným miestom a časom, ktoré si sami vybrali,” vysvetlil primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Pri technických problémoch s registráciou je od 9.00 do 18.00 h k dispozícii informačná telefonická linka mesta 0908 304 916 alebo e-mail: hovorca@zilina.sk. Samospráva predpokladá, že na 11 miestach, kde je sfunkčnená elektronická rezervácia, by mali počas víkendu otestovať vyše 7000 ľudí.

Odberné miesta v Žiline s možnosťou elektronickej registrácie na testovanie sú mestský úrad (Námestie obetí komunizmu 1), Základná škola (ZŠ) Jarná 20 (Hliny 7), ZŠ Gaštanová 56 (Solinky), ZŠ s materskou školou (MŠ) sv. Gorazda 1 (Vlčince), ZŠ Martinská 20 (Vlčince), Poštová, ZŠ Karpatská 11 (Vlčince), ZŠ Námestie mladosti 1 (Hájik) dvakrát, ZŠ Slovenských dobrovoľníkov 7 (Budatín), ZŠ s MŠ Brodňanská 17 (Brodno), ZŠ s MŠ Školská 49 (Závodie), doplnil Miškovčík.

Žilinčania môžu na víkendové skríningové testovanie využiť 52 odberných miestností v 28 rôznych lokalitách mesta. “Odberné miesta budú ľuďom k dispozícii od 8.00 h do 20.00 h, s dvomi prestávkami pre testovacie tímy od 12.00 h do 12.45 h a od 17.00 h do 17.45 h. Posledný výter v danom dni urobia zdravotníci o 19.30 h,” dodal hovorca mesta.