Regióny Žilina

Žilinská nemocnica pokračuje v obnove interiéru, v čakárňach pribudnú stovky nových lavičiek

Zdroj: FB / Fakultná nemocnica Žilina

ŽILINA – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) Žilina pokračujú aj v tomto roku s obnovou priestorov pre pacientov. Aktuálne sa nemocnica zamerala na kompletnú výmenu starých sedačiek v čakárňach v hlavnej budove polikliniky a ďalších pavilónoch, ktoré postupne nahradí 200 nových lavičiek v hodnote 19-tisíc eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

 

“Modernizačný dlh je v našej nemocnici jednou z najťažších úloh, s ktorými bojujeme. Vždy sa môžeme pohybovať len do výšky našich finančných možností, takže zmeny sa nedajú realizovať tak rýchlo, ako by sme chceli a potrebovali. Staré lavičky nás trápili veľmi dlho, boli už nepohodlné, pôsobili ošarpane a mnohé z nich pomaly prestali byť úplne funkčné. Aj preto som rád, že sa nám konečne podarilo priniesť ďalšie zlepšenie vo forme vynovenia tohto sedenia, ktoré si pacienti a naša nemocnica zaslúžia,” uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

V prvej etape pribudlo v poliklinike na viacerých poschodiach zatiaľ 90 kusov trojsedadlových lavičiek. Podľa slov hovorkyne nemocnice budú zvyšné lavičky priebežne umiestnené v ostatných čakárňach v nasledujúcich týždňoch, a to nielen v poliklinike, ale tiež v priestoroch ambulancií detskej polikliniky, očnom pavilóne a ďalších oddeleniach.

Vynovením lavičiek sa zmeny v nemocnici nekončia. “Máme toho pred sebou stále dosť, v hlavnej budove polikliniky vymeníme staré okná, pokračujeme v prácach na nadstavbe onkológie, pribudnú tu tiež špičkové lineárne urýchľovače pre liečbu onkopacientov, pokračujeme aj v modernizácii nemocničnej lekárne a ďalších rekonštrukciách,” načrtol najbližšie zámery Stalmašek.