Žilinská samospráva bude mať nového hlavného kontrolóra

ŽILINA – Žilinskí mestskí poslanci budú v utorok 18. júna voliť hlavného kontrolóra na ďalšie šesťročné obdobie. Už dnes je však isté, že na kontrolórskom poste nastane zmena, keďže súčasná hlavná kontrolórka Vlasta Grajciarová medzi štvoricou kandidátov nefiguruje. Vyplýva to zo zverejnených materiálov na stránke mesta.

Grajciarovej uplynie funkčné obdobie 14. augusta, pričom jej nástupcu budú žilinskí poslanci voliť verejne. Tí zároveň pred dvomi mesiacmi pri schvaľovaní podmienok voľby rozhodli, že kontrolórska funkcia bude aj naďalej vykonávaná na plný pracovný úväzok.

Kontrolór bude zarábať mesačne 3533 eur

Záujemcovia o pozíciu sa mohli prihlásiť do 3. júna a základnou kvalifikačnou podmienkou bolo úplné stredné vzdelanie. Zastupiteľstvo v utorkovej voľbe vyberie nového hlavného kontrolóra zo štvorice kandidátov Zdenko Malík, Jozef Petráš, Dagmar Slepičková a Lenka Žuchová. Už vopred je známa mesačná mzda budúceho kontrolóra, ktorú upravuje zákon o obecnom zriadení. Kontrolórsky plat sa vypočítava ako súčin priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve za minulý kalendárny rok a veľkostného koeficientu miest, ktorý je v prípade Žiliny 2,47. Nový kontrolór tak bude zarábať mesačne 3533 eur.

Viac o téme: kontrolór, mestskí poslanci, Žilina

Súvisiace články