Žilinské kultúrne leto otvoria hudobným programom na Mariánskom námestí

ŽILINA – Tohtoročné Žilinské kultúrne leto sa začne v sobotu popoludní na Mariánskom námestí. Pre verejnosť je pripravené podujatie Spevy národov v rámci 14. ročníka medzinárodného festivalu a súťaže zborového umenia Voce Magna. TASR o tom informovala hovorkyňa Žiliny Zuzana Ondrášová.

 

„Žilinské ulice, parky a námestia počas letných týždňov opäť ožijú kultúrnym programom. Obyvatelia i návštevníci mesta sa môžu tešiť na množstvo hudobných, tanečných, divadelných či športových podujatí. V ponuke nechýbajú ani workshopy a príležitosti na získanie nových gastronomických zážitkov,“ vymenovala Ondrášová. Začiatok júla sa bude niesť v športovom duchu. Žilina bude hostiť majstrovstvá sveta v hokejbale juniorov, ktoré odštartuje otvárací ceremoniál 3. júla. V rámci neho vystúpi na Mariánskom námestí skupina Polemic.

Záver každého pracovného týždňa bude na Mariánskom námestí venovaný inému hudobnému žánru. Zastúpenie budú mať folklór, rock pop, country folk, vážna a dychová hudba. „Súčasťou budú aj obľúbený stredoveký deň, kinematograf, tvorivé remeselné dielne či dožinky,“ dodala hovorkyňa. Podujatia sa budú konať aj v žilinských parkoch. V Parku SNP budú kultúrne stredy, počas ktorých sa akusticky predstavia hudobníci, alebo sa o program postará žilinská mládež. Pre najmenších sú každú stredu pripravené divadielka v Sade na Studničkách, pre dospelých ranná joga v Parku Ľudovíta Štúra. „Užiť si netradičný pohľad na naše mesto budú môcť návštevníci Burianovej veže počas večernej prehliadky. Program si pripravila aj Tržnica Žilina, ktorá bude súčasťou kultúrneho leta prvýkrát,“ uzavrela Ondrášová.

Viac o téme: Kultúrne leto, program, Žilina

Súvisiace články