Regióny Žilina

Žilinskí colníci stopli nelegálny obchod. V hlavnej úlohe bol tabak

Zdroj: TASR / Colný úrad v Žiline

ŽILINA – Tabakovú zmes neznámeho pôvodu a bez pokladničného dokladu ponúkali zákazníkom v predajni potravín na Liptove. Zistili to pri kontrole colníci z Trstenej, ktorí na mieste zabezpečili 11 500 gramov sušenej suroviny. V piatok o tom informovala hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková.

 

Časť igelitových vreciek naplnených sušenou tabakovou surovinou bola v predajných priestoroch, ďalšie sa nachádzali v sklade. Baleniam chýbala potrebná kontrolná známka. “Majiteľka predajne nemala od tovaru žiadne doklady o tom, ako ich nadobudla. Uviedla, že ho kupuje od neznámeho pána, ktorý jej sušený tabak ponúkol už viackrát. Keď sa colníci zaujímali o to, pod akým pomenovaním ho predáva, odpovedala, že tovar neeviduje cez on-line registračnú pokladnicu,” priblížila hovorkyňa.

Pre viaceré pochybenia colníci zabezpečili držiteľke 75 balení suroviny. “Vzorku poslali do colného laboratória, kde prešla odbornou expertízou. Potvrdila, že ide o tabakovú zmes, ktorú je možné naplniť do cigaretovej dutinky a vyfajčiť,” uviedla Chríbiková. Majiteľka bude musieť zaplatiť ušlú spotrebnú daň z tabakových výrobkov. Ako dodala hovorkyňa colného úradu, zrejme ju neminie ani pokuta zo spáchania správneho deliktu.