Regióny Žilina

Žilinský kraj pozná svoje osobnosti. Ocenili 36 aktívnych a výnimočných ľudí

V Žilinskom kraji oceňovali osobnosti. ZDROJ: zilina-gallery.sk

ŽILINA – V Žilinskom samosprávnom kraji ocenili minulý týždeň 36 osobností aktívneho občianstva a ľudskosti za rok 2022. Informovala o tom riaditeľka Kancelárie projektového riadenia Rady mládeže Žilinského kraja Darina Čierniková.

 

Doplnila, že v každej kategórii vyhlásili aj špeciálne ocenenie za výnimočný prínos. “V kategórii aktívny mládežník ho udelili Patrícii Fidesovej zo Strednej odbornej školy pedagogickej v Turčianskych Tepliciach. V kategórii aktívny občan Dane Cervanovej, ktorá sa v Žilinskom kraji angažuje v sociálnej službe pre zraniteľné skupiny ľudí aj jednotlivcov. V kategórii top starosta získal ocenenie Pavol Gomola z obce Čierne. Za top čin ľudskosti si ocenenie odniesol Ján Ďurica, ktorý sa dlhé roky systematicky venuje zdravotne postihnutým deťom a mládeži na Kysuciach,” uviedla Čierniková.
“Pre Radu mládeže Žilinského kraja je cťou vytvárať priestor, v ktorom obyvatelia Žilinského kraja môžu vyzdvihnúť hodnoty aktívneho občianstva a ľudskosti cez konkrétnych ľudí zo svojho okolia. A poukázať aj na to, ako sa dajú vytvárať podmienky pre rozvoj detí, mládeže aj celých miestnych komunít,” dodala predsedníčka Rady mládeže Žilinského kraja Karina Grobarčíková.

Rada mládeže Žilinského kraja ocenila osobnosti pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a predsedu Združenia miest a obcí Slovenska Branislava Trégera.