Regióny Žilina Námestovo

Žilinský samosprávny kraj spustil očkovanie proti COVID-19 v Námestove

Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

NÁMESTOVO – Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) otvoril očkovacie centrum v Oravskej poliklinike v Námestove. S vakcináciou proti ochoreniu COVID-19 pomáhajú ambulantní lekári a zdravotné sestry. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

 

“Námestovo je jediným okresom hornej Oravy bez nemocnice, ktorá by očkovanie pokryla, preto sme rozbehli prípravu očkovacieho centra v poliklinike. Príprava trvala nejaký čas, som však rada, že aktuálne je proces ukončený a očkujú sa prví záujemcovia. Naším smelým cieľom je zaočkovať aspoň 70 percent ľudí v kraji,” priblížila predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

S cieľom zlepšiť informovanosť o očkovaní ŽSK rozbehol aj vakcinačnú kampaň. “Snažíme sa vyvracať dezinformácie a, naopak, poskytujeme relevantné informácie. Zriadili sme aj VAKCI-linku, na ktorej ľuďom radi poradíme, vysvetlíme, čo očkovanie prináša a aké sú ich možnosti,” uviedla riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu ŽSK Silvia Pekarčíková.

Aktuálne sa verejnosť očkuje v každej z krajských nemocníc, kde funguje on-line objednávanie. Štvrtý víkend po sebe zabezpečí vakcináciu aj veľkokapacitné očkovacie centrum v Žiline. Očkovacie centrá zriadené ŽSK, Univerzitnou nemocnicou Martin, Ústrednou vojenskou nemocnicou Ružomberok a Fakultnou nemocnicou s poliklinikou Žilina doposiaľ zrealizovali zhruba 60.000 očkovaní.