Regióny Žilina Ružomberok

Zimná údržba stála Ružomberok poriadny balík. Pôvodný rozpočet prekročili o desaťtisíce

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / František Iván

RUŽOMBEROK – Náklady na zimnú údržbu v meste Ružomberok za obdobie 2020/2021 sa vyšplhali na sumu 289 529 eur. Oproti plánovanému rozpočtu ide o prečerpanie vo výške 53 529 eur. Vyplýva to zo správy o vyhodnotení zimnej údržby, ktorú na stredajšom zasadnutí vzalo na vedomie ružomberské mestské zastupiteľstvo.

 

Ako uviedol vedúci oddelenia technickej správy z mestského úradu Juraj Hrnčiar, prvý zásah zrealizovali 23. novembra 2020. Pohotovosť ukončili 9. apríla 2021. Tohtoročnú zimu zhodnotil Hrnčiar ako náročnú na výkon zimnej údržby.

“Hlavným cieľom bolo zaistiť včasnú a kvalitnú zimnú údržbu miestnych komunikácií v celkovej dĺžke 86 kilometrov, 62 kilometrov chodníkov, 23 105 štvorcových metrov parkovacích plôch a 3042 metrov štvorcových schodov a lavičiek,” priblížil Hrnčiar v hodnotiacej správe.

V zimnej sezóne 2020/2021 podľa Hrnčiara nezaznamenali žiadne dopravné nehody, pri ktorých by bolo možné konštatovať priamu súvislosť s nevyhovujúcim stavom miestnej komunikácie. “Problémy spôsobovali zle zaparkované vozidlá, ktoré bránili pohybu a otáčaniu vozidiel zimnej údržby,” doplnil vedúci oddelenia technickej správy.