Zmluva je obnovená. Prímestskú dopravu bude naďalej zabezpečovať SAD Žilina

ŽILINA – Služby prímestskej autobusovej dopravy v regiónoch horné Považie, Kysuce a Turiec bude naďalej poskytovať spoločnosť Slovenská autobusová doprava Žilina. Zmluvu o zabezpečení služieb prímestskej autobusovej dopravy na obdobie desiatich rokov podpísali zástupcovia dopravcu s vedením Žilinského samosprávneho kraja  včera. Informovala o tom hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja Eva Lacová.

 

Verejné obstarávanie vyhlásili podľa Lacovej v júli 2021. „Do každej zo súťaží sa s ponukami zapojili dve dopravné spoločnosti. Vyhrala spoločnosť SAD Žilina, ktorá aktuálne poskytuje v regiónoch horné Považie, Kysuce a Turiec dopravné služby. Ceny sú vďaka férovo nastaveným súťažiam a konkurenčnému prostrediu, ktoré sa na Slovensku začalo vytvárať až po našich prvých súťažiach na verejnú dopravu, na úrovni roku 2019,“ podotkla.

SAD Žilina zvíťazila s ponúknutou maximálnou celkovou ročnou cenou v dopravnom regióne horné Považie vo výške 10,5 milióna eur, v dopravnom regióne Kysuce 7,72 milióna eur a v dopravnom regióne Turiec 4,18 milióna eur, dodala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja.

Viac o téme: autobusy, doprava, prímestská doprava, región, Žilina

Súvisiace články