Regióny Žilina

Zranené dieťa po včerajšej nehode v Čadci previezli do nemocnice v Martine

Po tejto včerajšej nehode skončilo malé dievčatko na jednotke intenzívnej starostlivosti. ZDROJ: FB/Polícia SR-Žilinský kraj

ČADCA – Zranené dieťa, ktoré spolu s matkou a ďalším súrodencom zrazil na chodníku v Čadci opitý vodič, previezli na ďalšie vyšetrenia do Univerzitnej nemocnice v Martine. Matku už z nemocnice prepustili. Informoval o tom riaditeľ Kysuckej nemocnice Martin Šenfeld.      

 

“Dievčatko je hospitalizované na JIS oddelení kliniky deti a dorastu. Jeho stav je stabilizovaný, avšak vzhľadom na povahu zranení je nutný intenzívny lekársky dohľad,” uviedla Zuzana Marčeková z oddelenia marketingovej komunikácie Univerzitnej nemocnice v Martine. Riaditeľ nemocnice Dušan Krkoška verí, že ďalší priebeh liečby bude priaznivý.

Policajný vyšetrovateľ už obvinil 37-ročného vodiča zo včerajšej nehody z trestného činu ublíženia na zdraví v súbehu s trestným činom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. “Po dopravnej nehode sa podrobil dychovej skúške s výsledkom 0,86 miligramu na liter (1,79 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu,” spresnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Gabriela Kremeňová.

Policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného muža do väzby. Ten je podľa Šenfelda momentálne hospitalizovaný v nemocnici pod dozorom polície.