Regióny Žilina Martin

Zrekonštruovaný Dom kultúry otvorili po dvoch rokoch!

Mesto Martin. Zdroj: novymartin.sk

MARTIN – Zrekonštruovaný Dom kultúry otvorili v utorok v martinskej mestskej časti Záturčie. Celkové náklady dosiahli po necelých dvoch rokoch 849.355 eur a mesto ich financovalo z vlastného rozpočtu. Po otvorení o tom informoval primátor Martina Ján Danko.

 

“Dúfam, že Martinčania konečne dostanú do užívania budovu, ktorá nebude chátrať, ale robiť ľuďom radosť. Chceme, aby sa tu konali rôzne akcie. Nielen pri príležitostiach, ako sú svadby, krstiny, ale aby objekt žil. Aby tu bola vývarovňa, slúžilo to dôchodcom, mladým ľuďom na hry, na zábavu. Moja predstava je taká, aby bola čo najširšie využívaná pre občanov,” povedal Danko.

Podotkol, že zo starej budovy sa stalo moderné miesto, ktoré môžu využívať nielen Záturčania, ale aj obyvatelia iných mestských častí či miest. “V Dome kultúry je kompletne zrekonštruovaná elektroinštalácia, vymenené svietidlá a rozvádzače. Nová je vzduchotechnika a zdravotechnika, zrekonštruovaná je tiež vodovodná prípojka. V druhej časti rekonštrukcie inštalovali novú scénickú a javiskovú techniku, obnovili interiéry a technológiu kuchyne,” doplnila hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.