Regióny Žilina Top

AKTUÁLNA TRAGÉDIA Vlak ZABIL muža priamo v koľajisku! Šokujúce DETAILY nešťastia

Ilustračná foto. Zdroj: TASR/AP, regiony.sk

ČADCA – Nehoda s tragickým koncom sa stala dnes v ranných hodinách medzi Čadcou a Turzovkou. Na koľajisku skonal muž, ktorý pravdepodobne nedával pozor na dianie vôkol seba.

Tragická nehoda sa stala dnes 09. februára na železničnej trati medzi Čadcou a Turzovkou. Pred piatou hodinou ráno došlo k tragickému stretu osoby s vlakom.

Muž sa mal podľa aktuálnych informácií neoprávnene pohybovať v koľajisku s mobilom v ruke. Pravdepodobne teda nepočul okoloidúci vlak alebo nestihol zareagovať. Železničná doprava bola obnovená 07:17 hodine.

Muža, ktorý skonal na koľajisku, videla aj Janka. “Je to veľmi smutné. Práve pred chvíľou sme išli okolo a dávali ho odiaľ preč,” opisuje udalosti na železničnej trati po nehode.

V tejto súvislosti pre Zregionu.sk vyjadrenie poskytlo aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline. ” Dňa 09.02.2024 v skorých ranných hodinách došlo na jednokoľajnej trati úseku trate žst. Čadca – žel. zastávka Raková v km 1.675 k zrazeniu a usmrteniu osoby mužského pohlavia, , vlakom Os 4002 , ktorá kráčala v strede koľajnicového pásu na obec Raková. Rušňovodič po spozorovaní osoby oblečenú v tmavom , použil zvukovú návesť pozor a rýchločinné brzdenie, no pre krátku vzdialenosť už nedokázal stretu zabrániť. 59 ročný muž utrpel mnohopočetné zranenia nezlučiteľné zo životom. Poverený príslušník realizuje uvedenú udalosť ako prečin usmrtenia,” uviedla hovorkyňa Zuzana Šefčíková.