Regióny Žilina Top

AKTUÁLNE DESIVÁ TRAGÉDIA Vlak zrazil DVE ženy! Jedna bola na mieste MŔTVA, druhá skončila v NEMOCNICI: Doprava bola PRERUŠENÁ

Ilustračná foto. Zdroj: TASR/AP, zregionu.sk

ŽILINA – Dnes v podvečerných hodinách sa na železnici v úseku Rajec – Lietavská Lúčka stalo obrovské nešťastie. Vlak, ktorý touto trasou prechádzal zrazil na koľajisku dve ženy. Jedna z nich bola na mieste mŕtva, druhá skončila v nemocnici.

 

Aktualizované o 8:45 h

Ako informuje žilinská krajská polícia na sociálnej sieti, na železničnom priecestí mali osoby náhle vojsť do dráhy motorového vlaku. “Rušňovodič použil zvukovo výstražné znamenie a rýchločinné brzdenie, no pre krátku vzdialenosť už nedokázal zrážke zabrániť,” píšu policajti..

U 63-ročnej ženy privolaný obhliadajúci lekár konštatoval zranenia nezlučiteľné so životom a druhú ženu previezli do nemocnice.

Rušňovodič a cestujúci z vlaku sa nezranili. U rušňovodiča bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom.

“Ďalšie okolnosti a príčiny železničnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,” dodáva polícia.

 

Ako prvý o tragédii informovala samotná železničná spoločnosť Slovensko. „Doprava v úseku Rajec – Lietavská Lúčka je prerušená. Dôvodom je, že vlak zrazil osoby neoprávnene sa pohybujúce v koľajisku,“ informovala prvotne železnica.

Dominik Drevický, hovorca železničnej spoločnosti, pre zregionu.sk uviedol detailnejšie okolnosti tragédie. „Pri tejto tragickej mimoriadnej udalosti došlo k stretu osobného vlaku s dvomi osobami ženského pohlavia, ktoré prechádzali cez železničné priecestie. Jedna zo žien podľahla zraneniam na mieste, druhú odviezla RZP. Príčiny nehody sú v štádiu vyšetrovania. Rušňovodič aj napriek snahe a použitiu rychlobrzdy nedokázal zrážke zabrániť,“ povedal hovorca.

Viac informácií v tomto čase spoločnosť zatiaľ nevie poskytnúť.

Dve ženy skončili pod vlakom. ZDROJ: FB/Polícia Žilinský kraj