Regióny Žilina Dolný Kubín Top

AKTUÁLNE FOTO Ďalšie nešťastie na železnici! VLAK na priecestí vrazil do AUTA so šoférkou

Zdroj: FB/Dopravný servis

ORAVSKÝ PODZÁMOK – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) hlási ďalšiu nehodovú udalosť. Na Orave došlo v sobotu (30.3) predpoludním k stretu osobného vlaku a auta.

Ako zachytáva fotografia od miestnych, k nehode došlo na železničnom priecestí, kde osobný motorový vlak zachytil osobné auto. Podľa svedka Mareka by vodička mala byť v poriadku.

Kolízia spôsobila komplikácie. “Osobný vlak 7913 (Kraľovany 10:28 – Trstená 12:18) bude meškať zo železničnej stanica Dlhá nad Oravou cca 80 min. Os 7916 (Trstená 11:42 – Kraľovany 13:32) je v úseku Dlhá nad Oravou – Oravský Podzámok nahradený náhradnou autobusovou dopravou (NAD), informovala ZSSK na sociálnej sieti.

Zdroj: FB/Dopravný servis

Včera vlak zachytil ženu na koľajniciach

K nešťastiu na železnici naposledy došlo včera, kedy vlak zachytil 36-ročnú ženu v Kremnici v okrese Žiar nad Hronom. Pre zranenú priletel záchranársky vrtuľník a v stabilizovanom stave ju previezol do nemocnice.

Podľa polície žena ležala na koľajniciach. Rušňovodič vlaku, ktorý prichádzal do Kremnice zo Zvolena, brzdil. Dodala, že pre krátku vzdialenosť však zrážke nedokázal zabrániť. Prípad rieši železničná polícia a zisťuje okolnosti, pre ktoré sa udalosť stala.